Haber

CHP’den Ağıralioğlu’na Jet Yanıt: ‘Bu Bizim Tarzımız Değil’

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adayı hakkında açıklamalarına CHP’den jet karşılık geldi. CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Fazilet, “Kamuoyu önünde ‘liderleri tartışmak,’ bizim üslubumuz değildir, olmamalıdır.’ ifadelerini kullandı.

‘Ben Akşener aday olursa kaybeder demem’

Ağıralioğlu’nun bu kelamlarına birinci cevap CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem’den geldi. Twitter hesabından bir dizi paylaşım yapan Erdem, şunları kaydetti:

‘Ben bir CHP’li olarak, hiçbir yerde “Sayın Akşener aday olursa kaybeder” demem, diyemem. Ortak aday olursa çalışırız, kazandırırız, bu özgüvenimiz vardır. Ayrıyeten hukukumuz açısından, bu türlü laflar etmeyi uygun bulmayız. Birebir hassasiyeti dostlarımızdan bekleriz. Uygun olan budur.

‘Bu bizim tarzımız değil’

“Altılı masa liderleri üzerine tahlil yapmak işimiz değildir. Liderler oturup, bir karar verecek. Elbette, partilerin yetkili kurullarında görev yapan kişilerin görüşlerini yetkili kurullarda alacaklar. Kamuoyu önünde “liderleri tartışmak,” bizim usulümüz değildir, olmamalıdır. Türkiye’nin en kritik seçimine giderken, her siyasi parti mensubunun kendi partisinin önderini Cumhurbaşkanlığına layık görmesini çok düzgün anlarım. Ancak ittifak hukuku içindeki bir öteki partinin başkanını uygun görmemesini gerçek bulmam. Masayı rahat bırakalım, gerçek karar çıkacak.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu