Haber

SUBU Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü akredite oldu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBU) SporFen Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü akreditasyon belgelerini almaya hak kazandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre bölüm, Spor Bilimleri Eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (SPORAK) tarafından akredite edildikten sonra belgesini aldı.

Akreditasyon belgesi SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’a, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Kolayiş’e takdim edildi.

Kalite yolculuğunun taçlandırılmasından memnuniyet duyduklarını belirten Sarıbıyık, “Akreditasyonumuz hem tescillenmekte hem de ilgili birimlerimizin ve üniversitemizin tanıtımına katkı sağlamaktadır. Spor Bilimleri Fakültemiz ciddi bir değişim ve gelişim göstermektedir. Spor Fakültemiz +1 Eğitim Modeli’ni ilk uygulayan ve önce sahaya öğrenci gönderen Fen Bilimleri Yükseköğretim Kurulu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile protokol altına alınan çalışmalara öncülük etmeyi başaran bir fakültemiz var.” ifadesini kullandı.

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu, diğer 3 bölüm için SPORAK’a başvurduklarını belirterek şunları söyledi:

“Yakın zamanda saha ziyaretleri olacak. Diğer bölümlerimizin de akredite olacağına inanıyoruz. Kalite tesadüf değil, uzun soluklu, emek ve emek isteyen bir süreç. Bu süreçte rektörlüğümüzün önemli katkıları oldu. Her ne olursa olsun tek başına bir iş değil. Bu süreçte emeği geçen ekip arkadaşlarımız var. Emekleri için hepsine teşekkür ediyorum.”

Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Ergen ve akademisyenler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu