Haber

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü, maganda mermileri ile meydana gelebilecek ölüm ve yaralanmaları önlemek için düğünlere polis ve bekçi görevlendiriyor.

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü, maganda mermisi nedeniyle meydana gelebilecek ölüm ve yaralanmaların önüne geçmek için düğünlere polis ve bekçi görevlendirdi. Silahla gelişigüzel ateş edilmemesi konusunda da vatandaşlar bilgilendirildi.

Kırıkkale Valiliği koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlüğü, düğün holiganlarının havaya ateş açmasını önlemek amacıyla “silah sesi, nefessiz kalma” sloganıyla uygulama başlattı. Maganda mermisi nedeniyle meydana gelebilecek ölüm ve yaralanmaları önlemek için düğünlerde kolluk kuvvetleri görev yapıyor. Polis, düğün ve kutlama organizasyonlarında vatandaşlara silahla gelişigüzel ateş edilmemesi uyarısında bulunuyor. Kent merkezindeki cadde ve bulvarlara bilgilendirici afiş ve broşürler asıldı.

Düğünlerde canların yanmaması, silahların savrulmaması gerektiğini belirten damat Berat Yeşilurt, “Öncelikle sayın valimize ve emniyetimize teşekkür ediyorum. Tabii ki bizim düğünlerimiz de can kaybı olmasın, silahlar atılmasın. Emniyet her zaman başımızın tacıdır. Emniyet teşkilatı bizi hiç yalnız bırakmaz. Kimseyi korkutmayalım, çocuklarımızı başımızın tacı yapalım. Bu yüzden herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Gelin Sibel Narin Yeşilyurt, müzik sesinin silah sesinden daha hoş olduğunu belirterek, “Hiçbir canlı kaybolmasın. Tekrar ediyorum, müzik sesi gerçekten silah sesinden daha güzel. Kimseye hiçbir şekilde zarar gelmesin.” – KIRIKKALE

kozakliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu