Teknoloji

2024 Renault Clio tanıtıldı! İşte öne çıkanlar

2019 yılında tanıtılan Renault Clio, şimdi beşinci yılını doldurmak üzere. Bu nedenle marka otomobili yenilemek için düğmeye bastı. Türkiye’nin en çok satan otomobillerinden biri olan Clio yenilendi.

Makyajlanan 2024 Renault Clio’nun ön yüzünde yenilenen logo dikkat çekiyor. Ortada, diğer yeni Renault modellerinde gördüğümüz motiflerle daha geniş bir ızgara yer alıyor.

Makyajlı Renault Clio’nun iç mekanına baktığımızda pek bir değişiklik görmüyoruz. Clio’nun iç mekanında versiyona göre 7 veya 10 inçlik dijital gösterge paneli ve 7 veya 9,3 inçlik dokunmatik multimedya ekran kombinasyonları sunuluyor.

Söz konusu sistem, dahili navigasyonun yanı sıra kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay desteği içeriyor.

Yenilenen Clio, dur&kalk özellikli adaptif hız sabitleyici ve 2. seviye yarı otonom sürüş gibi özellikleriyle öne çıkan toplam 20 farklı sürücü asistan teknolojisiyle geliyor.

Renault Clio motor seçenekleri

65 hp 1.0 litre üç silindirli atmosferik motorla başlayan seçenekler, 90 hp 1.0 litre üç silindirli turbo ile devam ediyor.

En üstte ise 1.6 litrelik dört silindirli motor, iki elektrik motoru ve 1.2 kWh pilden oluşan Clio E-Tech Full Hybrid 145 yer alıyor. Ayrıca 1.5 litrelik dizel motor da listedeki yerini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu